Щука. Ловля щуки на живця

лоля щуки на живця

Ловля щуки на живця в сезон відкритої води цікавіше, а часто і добутливим, ніж спінінг. Простота і доступність снастей для такого вудіння зубатої хижачки дозволяє брати участь в рибалці всім верствам суспільства.При правильному оснащенні вудки і точному виборі місця жоден рибалка не залишиться без улову. А випробувати опір великої щуки хочеться і новачкові, і професіоналові.

Способи ловлі та оснастки.

Навесні, в силу ряду причин ловля щуки здійснюється з берега. Тому головною снастю буде живцева вудка. Оснастити її під силу кожному любителю рибної ловлі.
В якості вудилища можна використовувати спінінг з котушкою.
Основна волосінь 0,35 мм або плетінка 0,2 мм, великий поплавець, який повинен справлятися з вагою живця.
На волосінь монтується грузило 4-6 гр і гачок № 8-10.
Щоб виключити обрізання волосіні щучими зубами, краще використовувати металевий повідець довжиною 20-50 см.За допомогою поплавця регулюється глибина вудіння так, щоб живець плавав вище дна на 20-30 см.

У літній час варіантів снастей стає більше. Крім живцевої вудки рибалки використовують популярні гуртки та жерлиці.
Гуртки виставляються з човна і являють собою велику котушку з пінопласту, на яку намотується 10-20 м монолески діаметром 0,3 мм. Вага грузила залежить від величини і рухливості живця, а ставити поводок чи ні, вирішує сам рибалка. При лові без повідка відбувається більше клювань щуки, вона сміливіше вистачає рибку. Але гострі зуби здатні відкусити найміцнішу волосінь. Живець опускається у воду, а волосінь защемляється на гачку так, щоб при клюванні щуки вона могла змотуватися з кружка. Після атаки зубатої хижачки гурток повинен перевернутися. Забарвлення пінопластового гуртка в різний колір дозволить визначити, на якій снасті відбулося клювання.
Принцип роботи жерлиці в чомусь схожий на роботу гуртка. Тільки для зберігання волосіні застосовуються спеціальні мотовила, які прив’язуються до гілок кущів або дерев, до пучків очеретів або очерету. Після виставлення жерлиці волосінь фіксується в розщепі мотовила або гілки, щоб після клювання вона легко зійшла з мотовила. Тоді щука не запідозрили підступ і не виплюне живця.

Пошук місць лову щуки

Навесні щуку слід шукати в траві, на мілководдях, куди виходить дрібна риба погрітися. Хижачка вибирає для засідки такі місця, які б маскували її і служили б одночасно спостережним пунктом. Якщо живець потрапить у поле зору зубатої, вона піде в атаку, тому ловити щуку на живця навесні особливо актуально в заростях трави або в невеликому видаленні від них.
В озерах шукати щуку можна біля корчів і затоплених кущів, в місцях впадання річок і струмків, на перепадах глибин. На річці улюблені щучі місця – це вири, входи і виходи з ям, стариці, підмиті береги, руслові брівки.
Ловля щуки на живця влітку відбувається на акваторії всього водойми. Щучі місця засідок – це виходи на мілину з ям, коряжник, борозни. При термокліном важливо визначити ще й горизонт, в якому знаходиться риба. У цьому допоможе живець, у сприятливому середовищі він буде активним і жвавим.
На річці щуку потрібно шукати в місцях переходу мілини на глибину, причому хижак варто відразу під зваленням або на самій кромці звалу. Де протягом менше, там тримається мальок, тут і потрібно ловити щуку.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.

Оставить комментарий