IFRK@i.ua
+066 85 84 404
Рибоохоронний рейд с. Петрилів
Автор  Опубліковано в Новини
27
бер.

Рибоохоронний рейд с. Петрилів

В досвіта, під час рибоохоронного рейду, державними інспекторами Івано-Франківськорго рибоохоронного патруля було затримано Браконьєра в районі с. Петрилів.

Правопорушника затримали з браконьєрськими знаряддями лову - сітками, в яких виявили велику кількість червонокнижної риби - Марени.

 

 

Марена звичайна (лат. Barbus barbus) — риба родини коропових. Довжина тіла до 85 см, маса 4-6 у виняткових випадках до 12 кг. Спинний плавець високий. Забарвлення тіла рівна срібляста, рідко з дрібними бурими цятками. Статевозрілими стають у віці 3 — 5 років при довжині тіла близько 30-35 см. Крайній вік цієї риби — 15 років. Відмінною рисою цієї риби є дві пари вусів по кутах рота і голови, які служать для пошуку їжі на дні річки. Спинний і хвостовий плавці сірі, часто червонуваті, всі інші рожеві, оранжеві або червоні, при вершині сіруваті. Райдужка очей срібляста або золотиста. Ікра риби отруйна. Занесена до списку МСОП, Європейського червоного списку та Червоної книги України. З 80-х рр. ХХ ст. став рідко траплятися в уловах. Зникнення типових біотопів у результаті зміни гідрологічного, хімічного, біологічного режимів водойм, забруднення води, надмірний вилов.

 

 

 

Уся риба була чималих розмірів, та могла дати значний приплід, що збагатив би популяцію рідкісного виду.

Нажаль шкода екології завдана непомірно більша аніж штрафи що за неї передбачені, хоча й вони не малі і правопорушник скоріш за все задумається - чи варта займатись злочинним промислом. 

 

(19 голосів)

Прокоментувати: