IFRK@i.ua
+066 85 84 404
Як довго розкладається сміття !?
Автор  Опубліковано в Новини
13
трав.

Як довго розкладається сміття !?

Що Ви залишаєте після себе на природі? Чи задумувались Ви колись, над тим, що Ваше улюблене місце відпочинку - ніхто не зобов'язаний прибирати, а з огляду на час розкладання залишеного Вами сміття - наступного разу, скоріш за все, Ви відпочиватимете не на природі а на сміттєзвалищі?

Подумайте в першу чергу про себе, адже Ви виїздите на відпочинок не в останнє!

 

Не полінуйтесь прогорнути сторінку, та довідатись декілька цікавих та водночас корисних фактів, які можливо врятують Вас та Ваших нащадків!

 

Увага! Нижче вказаний час розкладання сміття!

Паперові та харчові відходи

харчові відходи

2 тижні

Незважаючи на те, що це досить невеликий час для розкладання, залишки їжі на землі можуть залучити небажаних "друзів", таких як наприклад, щури.

Паперові серветки, паперові пакети, газети, паперові рушники

Близько 1 місяця

Час, за який ці речі розкладаються, може сильно відрізнятися, так як воно залежить від того, як ви позбулися такого типу сміття.

Коробки від пластівців, паперові пакети, бананова шкірка.

6 тижнів

Шкірка банана може розкластися за довший термін, якщо погода більш прохолодна. Так як шкірка призначена зберігати свіжість фрукта, в ній багато целюлози - такий же матеріал, з якого роблять целофанові пакети.

Картонні упаковки від молока і соків і інші види картону.

Від 2 до 3 місяців

Час розкладання картону в першу чергу залежить від його товщини. Варто відзначити, що деякі картонні упаковки можуть містити хімічні матеріали, які суттєво уповільнюють процес розкладання

Вовняний одяг (светри, шкарпетки).

1 рік

Шерсть - натуральний продукт і може відносно швидко розкластися. Більш того, коли шерсть розкладається, вона виділяє корисні для грунту елементи, такі як кератину. Цей продукт не можна назвати повною мірою сміттям, так як він не завдає довготривалий шкоди навколишньому середовищу.

Апельсинова шкірка, фанера, недопалки (хоча деякі дослідження вказують на те, що недопалки можуть розкладатися більше 10 років).

2 роки

Сигарети містять більше 600 інгредієнтів, з яких найдовше розкладається ацетат целюлози, який є основою міцних пластмас і міститься в сигаретних фільтрах.

Пластикове сміття

Пластикові пакети. 

до 1 000 років

Товари, в яких міститься нейлон

до 500 років

Підгузники обробляються великою кількістю хімікатів, таких як толуол, етилбензол, ксилол і дипентен, а також хімікат під назвою діоксин, який є високотоксичним канцерогеном.

Поліетилен

Шарудливі поліетиленові пакети (від чіпсів і пакувальні, наприклад).

Від 70 до 80 років

Вироби з поліетилену.

Близько 100 років

Звичайно, час розкладання залежить від щільності та структури товару. Наприклад, звичайні поліетиленові пакети з магазину можуть розкладатися близько 100 років. Також в категорію речей, які більше століття можуть розкладатися входять пластикові пляшки і різні пластикові контейнери і миски.

розкладання алюмінію

Алюмінієві банки (від пива або газованої води, наприклад).

Близько 200 років

У цьому випадку також все залежить від щільності матеріалу і його структури. У кращому випадку такі предмети розкладаються 200 років, але цей процес може затягнутися і на половину тисячоліття.

розкладання пластика

Пластикові пляшки

500 років

Взагалі нафтохімічні продукти, такі як пластикові пляшки, ніколи повністю не розкладаються, і хімічні елементи просто залишаються в землі.

розкладання скла

Скляні банки та пляшки

Від 1 до 2 мільйонів років

В основному скло складається з кварцу, а точніше кварцового піску (SiO2) - одного з найстабільніших і довговічних мінералів на нашій планеті.

Токсичне сміття

Батарейки

Більше 2 мільйонів років

Незважаючи на те, що тонка металева оболонка батарейок розкладає відносно швидко, токсичні хімічні речовини, що знаходяться всередині (хлорид цинку, свинець, ртуть, кадмій) вбираються в землю. Тому батарейки не потрібно просто викидати, а здавати на переробку.

(0 голосів)

Прокоментувати: