IFRK@i.ua
+066 85 84 404

Знаряддя і способи лову, добова норма вилову

Про знаряддя і способи лову, добову норму вилову

Нагадаємо, що любительський і спортивний лов риби і водних безхребетних дозволяється для власних потреб; на водоймах загального користування здійснюється безоплатно та без надання якихось спеціальних дозволів.

Відповідно забороняється продаж або скуповування риби, ікри і водних безхребетних та продуктів їх переробки без наявності документа, який підтверджує законність їх придбання, та сертифіката якості. Відповідальність за таке порушення передбачена ст. 88-1 КУпАП: накладення штрафу від 510 грн. до 1700 грн. з можливою конфіскацією риби, інших водних біоресурсів. Якщо ж хтось буде незаконно торгувати "червонокнижною" рибою, то отримає покарання у вигляді штрафу від 1700 грн. до 4250 грн. з конфіскацією цієї риби.


Любительський лов риби на водоймах загального користування у т.зв. літній період (тобто від скресання криги і до льодоставу, за винятком забороненого нерестового періоду) дозволяється з берега або з човна вудками всіх видів (поплавцевою, донною тощо) із загальною кількістю гачків не більше п'яти на рибалку, а також спінінгом (із використанням блешні, воблера, джиг-приманки тощо).

Дітям до 16 років самостійний лов риби дозволяється тільки з берега.

Любительський лов риби на водоймах загального користування у т.зв. зимовий період (тобто від льодоставу до скресання криги) дозволяється зимовими вудками з блешнею вертикального блесніння з гачком не більше № 10, мормишкою, наживною і живцевою снастями із загальною кількістю гачків не більше п'яти на рибалку.

Майте на увазі, що застосування живої насадки (живця) на рибальських снастях не дозволяється із числа заборонених для вилову видів риб, а також тих, для яких встановлено мінімальні розміри.

Відлов живця дозволяється на водоймах підсакою діаметром не більше 100 см або "хваткою" ("павуком") розміром 1*1 м з вічком сіткового полотна не більше 10 мм.

Безхребетних (якщо ці види не охороняються законом та у дозволений для лову період) дозволяється ловити:
- гамаруса, мотиля - однією ручною драгою (підсакою) з діаметром не більше 70 см без застосування механічних пристроїв;
- раків - раколовкою-"хапкою" з діаметром не більше 70 см і вічком не більше 22 мм, волосінню з приманкою і рогаткою, "розщіпом" - не більше п'яти снастей на ловця.

Що стосується підводного полювання на риб, то воно може здійснюватись на тих же водоймах загального користування, що і любительське рибальство (тільки замість вудки застосовується гарпунна рушниця). Але підводні мисливці повинні мати посвідчення підводного мисливця, не можуть користуватися аквалангами та іншими автономними дихальними приладами. Для безпеки самих же підводних мисливців (як і взагалі пірнальників) важливо, щоб вони попереджали про свою присутність під водою за допомогою спеціальних плавучих сигналів, а у човні був би напоготові напарник.

Підводне полювання здійснюється з обов'язковим дотриманням вимог Правил любительського і спортивного рибальства щодо строків, місць лову, норми вилову тощо.

Забороняється лов риби із застосуванням вибухових і отруйних речовин, електроструму, колючих знарядь лову, вогнепальної та пневматичної зброї (за винятком гарпунних рушниць для підводного полювання), промислових та інших знарядь лову, виготовлених із сіткоснастевих чи інших матеріалів усіх видів і найменувань, а також способом багріння (т.зв. "косіння" риби), спорудження гаток, запруд та спускання води з рибогосподарських водойм.

Забороняється:
- застосовувати без дозволу органів рибоохорони нові знаряддя та способи лову, які не передбачені Правилами любительського і спортивного рибальства;
- перебувати на водоймі або поблизу неї з вибуховими та отруйними речовинами, а також зі знаряддями лову, застосування яких у даний час і в цьому місці заборонено, а також зберігати заборонені знаряддя лову на водоймах або поблизу них;
- вивезення (винесення) риби, раків та інших водних живих ресурсів у кількості, що перевищує добову норму лову, або заборонених до лову правилами рибальства.

Добова норма вилову риби, раків (тобто дозволений улов однієї особи за одну добу перебування на водоймі) встановлена у таких розмірах:
риба - 3 кг;
раки – 30 шт.

Лов водних безхребетних (мотиль, гамарус, волохокрилець, дафнія, циклоп та інші види) дозволяється безкоштовно на водоймах загального користування для застосування як наживки при риболовлі або для потреб акваріумного риборозведення в кількості не більше 0,1 кг на ловця за добу.

Вивезення з водойми риби та безхребетних - як у свіжому, так і в обробленому вигляді, - незалежно від терміну перебування на водоймі дозволяється в розмірі не більше за добову норму (за винятком випадків, коли вага однієї рибини перевищує встановлену норму вилову).

Рибальство із застосуванням вогнепальної зброї, електроструму, вибухових або отруйних речовин, інших заборонених знарядь лову (в т.ч. сіток, "екранів", крошень, вершей), добування риби способом багріння (т.зв. "косіння" риби), вилов водних живих ресурсів у розмірах, що перевищують встановл

(0 голосів)
Детальніше в цій категорії: « Червонокнижна іхтіофауна
Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі