Спершу думка людей — тоді план дій: Київ готує стратегію порятунку водойм

Дата:

Останнім часом все більше фахівців б’ють на сполох — водойми Києва потребують негайного очищення. Проте це не так просто, як здається. Якісно й без шкоди для природи очистити озера та ставки можна лише з використанням спеціальної техніки. І що важливо — працювати мають професіонали, які розуміють, як не порушити природний баланс. 

Що пропонує місцева влада?

Серед запропонованих рішень — встановлення систем механічного або ультрафіолетового очищення, використання екологічних біопрепаратів для оздоровлення води, а також спеціальні насоси, що дбайливо прибирають мул із дна. У деяких випадках — і зовсім без плаваючої техніки не обійтись. 

Для забезпечення надійної роботи такої техніки важливо використовувати якісні підшипники. Рекомендуємо ознайомитися з асортиментом на ПРОМ-ЮА ГРУП. Шарикові радіальні підшипники підходять для різних видів обладнання.

Аби зрозуміти, які водойми найбільше потребують уваги, київська влада вирішила зробити важливий крок — провести опитування серед мешканців столиці. Людей запрошують поділитися своєю думкою щодо стану водойм, пригадати зміни, які вони бачили на власні очі, і запропонувати свої ідеї для їх розвитку. 

— На основі результатів ми створимо карту, де чітко позначимо, які об’єкти потребують допомоги в першу чергу, — пояснив Олександр Возний, керівник Департаменту захисту довкілля та адаптації до змін клімату. — Також сформуємо перелік заходів, які увійдуть до стратегії захисту водних ресурсів. До речі, опитування ми проводимо разом із WWF-Україна та комунальним підприємством “Плесо”. 

Ініціативу міської влади підтримали з охотою. До опитування вже долучаються і молодь, і старше покоління — бо всі розуміють: мова йде про наше спільне майбутнє. 

— Я ще добре пам’ятаю, як наші чоловіки вручну, косами, зрізали водорості в озерах, — усміхається 92-річна Дарина Омелянівна Стрілець, корінна киянка. — А тепер аж радію — є техніка, яка все робить швидко й якісно. Дай Боже, аби тільки не запустили ті наші води…

Читати більше

Як ловити рибу в гірській річці Карпат: поради для рибалок

Риболовля в Карпатах — справжнє мистецтво, де половина успіху залежить від правильного вибору місця для лову. Гірські річки...

Від ікринки до хижака: як росте і розвивається щука

Щука — одна з найбільш відомих риб для наших водойм. Вона, як і всі інші риби, проходить складний...

На Прикарпатті заборонили вилов прісноводних раків

Увага, рибалки! Якщо ви плануєте ловити раків на річках Прикарпаття, важливо пам'ятати, що з 1 грудня 2024 року...

Рибалка в Івано-Франківській області: Найкращі платні ставки для риболовлі

Івано-Франківська область славиться своїми річками і ставками, де рибалки можуть кайфонути від риболовлі. Тут, практично в кожному районі,...